Tiffany- tehnikas klaasi töötuba

 

Tiffany- tehnika on nime saanud ameeriklase Louis Comfort Tiffany (1848-1933) järgi. Ta leiutas mooduse, kuidas liita klaasitükke omavahel spetsiaalse vaskteibi abil värviliseks klaasvitraažiks.

Selles tehnikas klaasi töötuba olen korraldanud alates 2008 aastast seda nii lõbusa vahepalana kui ka õpetliku kursusena. See on jõukohane lastele, inspireeriv naistele ning tehniliselt põnev meestele.

Siin töötoas saab iga meisterdaja oma kätega valmis teha kauni klaasehte või värvilise minivitraaži. Juhendan klaasi lihvimist teemantkäial, vaskteibi liimimist servale ning jootekolvi ja tinaga vaskserva üle jootmist. Niiviisi saab valmistada uhkeid klaasehteid või värvilisi klaasvitraaže, selleks klaasitükke omavahel kokku jootes.

Töötuba korraldan suurtele ja väikestele erinevatel sündmustel üle Eesti kohapeal. See on lõbus ja seltskondi ühendav käeline tegevus firmapidudel, seminaridel ja sünnipäevadel. Samuti õpetan lastele vitraaži tehnikaid külalistunnina koolides ja suvistes laagrites. Vastavalt soovile võtan kaasa värvilised klaasid minivitraaži jaoks või klaasiahjus eelnevalt kokkusulatatud klaastoorikuid, millest saab teha kaelaehteid endale või sõbrale kingituseks.

Huvi korral võta julgesti ühendust!

Tagasi üles

Kontaktid

Klaasist Klaas OÜ
Laatsareti 12a, Pärnu 80010

+372 5626 3593
soojyri@gmail.com